Relacja: pszczolki

Zawsze bezpieczni

Data: 12 kwietnia 2018


„Co to jest bezpieczeństwo?” – to takie zachowanie, dzięki któremu nic nam się nie stanie. To ogólny wniosek podsumowujący naszą pogadankę i burzę mózgów. Bezpieczeństwo należy zachować ZAWSZE, TU I TERAZ – podczas zabaw na podwórku, podczas korzystania z nożyczek, podczas jedzenia lizaka i przechodzenia przez jezdnię.

Badania dostarczyły szokujących wniosków. Nie wszystkie dzieci zapinają pasy siadając w foteliku. Zastanawialiśmy się, czy nasze (lub rodziców) lenistwo oraz brak rozwagi może skutkować nieszczęściem. Nie wszyscy dali się przekonać, że niedaleka droga z domu do przedszkola lub sklepu zapewni nam bezpieczeństwo. Postanowiliśmy zrobić doświadczenie następnego dnia.

Pani zadała zadanie domowe: zapytać rodziców lub dziadków, rodzeństwo co mogą oznaczać rozklejone po przedszkolu plakaty „ZZ” „Cała Rodzina ZZ” oraz wytłumaczyć cel akcji.

Pomalowane przez dzieci autka zostały rozwieszone w szatni oraz zalaminowane i przyklejone w autach rodziców, aby zawsze przypominały o zapięciu pasów.


Galeria zdjęć:

Media społecznościowe

Kontakt

AUTOCHODZIK

Aleja Niepodległości 718
81-851 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2016/2017. Wszystkie prawa zastrzeżone