Relacja: pszczolki

Wystrzałowe DROGOMIARKI

Data: 30 października 2017


Zadanie dla rodzinki wywołało wśród dzieci furorę !!! (mam nadzieję, że wśród rodziców też :))

Naszą pracę zaczęliśmy na zajęciach – przypomnieliśmy sobie znany nam już znak przejścia dla pieszych i zapoznaliśmy się z nowymi – droga ekspresowa, droga rowerowa, przystanek tramwajowy i autobusowy. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że wszystkie te znaki należą do znaków informacyjnych. Po pokolorowaniu znaków na odpowiednie kolory, zapoznaliśmy się z koncepcją Zrównoważonego Transportu.

Zastanawialiśmy się, jakimi środkami lokomocji można dotrzeć do Niemiec. Okazuje się, że nie tylko samolotem i samochodem, ale również rowerem, motorem, hulajnogą, na rolkach i pieszo. Tak samo sytuacja wygląda, gdy chcemy dostać się do przedszkola (chociaż z samolotem mógłby być problem:D). Każdy sposób zająłby nam jakiś czas…..

I tu pojawiło się zadanie dla rodzinki:) – stworzyć mapę pokazującą drogę z domu do przedszkola i oszacowac czas potrzebny na dotarcie różnymi środkami lokomocji. Przyniesione przez dzieci mapy są bardzo dokładne i kolorowe. Do każdej została dołączona legenda. Zachęcamy do oglądania… 🙂


Galeria zdjęć:

Media społecznościowe

Kontakt

AUTOCHODZIK

Aleja Niepodległości 718
81-851 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2016/2017. Wszystkie prawa zastrzeżone