Relacja: pszczolki

Nowy temat – nowe emocje!

Data: 22 listopada 2017


Wiadomość o nowym temacie została przyjęta bardzo entuzjastycznie. A gdy zdradziłam że tematem są odblaski, emocje sięgnęły zenitu:) Nie mogłam dojść do słowa, bo dzieci bombardowały mnie nowinkami o swoich odblaskach.

Gdy już pozwolili mi mówić krótko wprowadziłam ich w temat odblasków – doszliśmy razem do wniosku, że jesienią i zimą, kiedy szybciej robi się ciemno, jest deszczowo i szaro konieczne jest noszenie odblasków przez pieszych. Zaproponowałam im prezentację na dużym ekranie, podczas której dowiedzieliśmy się skąd wzięły się odblaski (na wieść, że inspiracją do powstania odblasków był KOT – wybuchnęli śmiechem. Jednak później okazało się, że to prawda. Oczy kota działają jak odblaski – odbijają światło).

Po prezentacji i rozwiązaniu QUIZU dzieci podzielone na grupy miały za zadanie podzielić kartki na jasne i ciemne. W razie wątpliwości, wspólnie zastanawialiśmy się, czy gdyby nasze ubranie było w danym kolorze, to czy po zmroku kierowca by nas widział. Zadanie wykonane!

Zakończeniem zajęć był bal przebierańców:D Każdy poszedł do szatni po swoją kurtkę, czapkę i buty. Zgasiliśmy światło, spuściliśmy rolety i rozpoczęliśmy rewię mody, podczas której pani świeciła na nasze ubrania latarką. Nasze bystre oczy znalazły kilka elementów odblaskowych na kurtkach, butach i workach. Niestety większość dzieci nie posiadała żadnych odblasków. Ale jutro to się zmieni! Zadanie domowe – przynieść swoje odblaski – będziemy je „montować” do kurtek:)

To był wspaniały dzień!


Galeria zdjęć:

Media społecznościowe

Kontakt

AUTOCHODZIK

Aleja Niepodległości 718
81-851 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2016/2017. Wszystkie prawa zastrzeżone