Relacja: pszczolki

Jak jeździć autobusem?

Data: 16 marca 2018


Ufff….. Pomiędzy 20stopniowym mrozem a lejącym deszczem udało nam się wyjść na prace w terenie!!!

Cel: Jak podróżować autobusem?

Miejsce: Przystanek w pobliżu przedszkola.

Autobusem miejskim jechaliśmy już na wycieczkę do centrum. Wtedy wszystko przygotowały panie, więc o nic nie musieliśmy się martwić. Ale postanowiliśmy przystanek autobusowy „rozłożyć” na części pierwsze.

Część 1  – znak informacyjny „przystanek autobusowy” – znamy jego kolory i kształt.

Część 2 – wiata – chroni od deszczu, można wygodnie poczekać na autobus.

Część 3 – rozkład jazdy. W tym miejscu zatrzymaliśmy się dłużej. Przeczytaliśmy wszystkie linie autobusowe oraz poznaliśmy trasę przejazdu poszczególnych autobusów. Wspólnie uznaliśmy, że nie każdym autobusem dojedziemy w to samo miejsce, więc trzeba być uważnym i przed podróżą dobrze przeczytać trasę. Poza tym, sprawdzając rozkład jazy należy zwrócić uwagę na dni robocze i wolne od pracy.

Na przystanku byliśmy o godzinie 10:00. Sprawdziliśmy wspólnie, jaki autobus będzie jechał w najbliższym czasie. Na nasze szczęście o 10:06 miał nadjechać, więc wygodnie usiedliśmy na przystanku i czekaliśmy, czy przyjedzie punktualnie. Brawo dla Pana kierowcy!! 10:06 – autobus na przystanku.

Dopełniliśmy nasza wiedzę o konieczność posiadania biletu, siedzenia podczas jazdy gdy są wolne miejsca oraz przyciskaniu guzika stopu, gdy chcemy wysiąść na pobliskim przystanku.

Po przyjściu do przedszkola każdy zaprojektował autobus, którym chciałby się w przyszłości przejechać. Powstały autobusy z jacuzzi, basenem na dachu, telewizorami oraz kawiarnią.

Zapraszamy do galerii!

 


Galeria zdjęć:

Media społecznościowe

Kontakt

AUTOCHODZIK

Aleja Niepodległości 718
81-851 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2016/2017. Wszystkie prawa zastrzeżone